آنچه که باید درباره سوپر مگنت ها دانست

آنچه که باید درباره سوپر مگنت ها دانست
تاریخ:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سوپر مگنت ها :

تقاضای تجاری برای این عنصر(نیودیمیوم) درطی سال های اخیربه صورت چشمگیری افزایش یافته است.نیاز روزافزون به این عنصربه دلیل کشف مغناطیس فوق العاده قوی آن است که درسال ۱۹۸۲ میلادی آلیاژی ازآن درشرکت جنرال موتوربا ترکیب نیودیمیوم و آهن و بور بدست آمد (Nd2Fe14B)  این اقدام راه جدیدی را برای جایگزین کردن این آهنربا به جای نوع گران قیمت ساماریوم وکبالت به روی علم تکنولوژی گشود .


آهنربای نیودیمیوم که به اختصار ND  نامیده میشود دارای مقاومت مغناطیسی بسیار بالاتری نسبت به دیگر آهنربا ها است که در عمل آن را به یک آهنربای دایمی با طیف وسیعی از کاربرد های گوناگون تبدیل کرده است . سایز کوچک و در عین حال قدرت بالای آن خصوصیتی است که استفاده از این نوع آهنربا را در کارهای حساس با عملکردی مناسب مقدر کرده است.ویژگیهای آهنربای ND :

با قاطعیت میتوان گفت امروزه آهنربای نئودیمیوم قویترین آهنربای دایمی  در کل جهان میباشد . در واقع آنها از سایر آهنربا های خاکی کمیاب قویتر میباشند.آهنربای نئودیمیوم  مقاومت بسیار بالایی به مغناطیس زدایی دارد که باعث میشود در صنعتهای بزرگ پرکاربرد باشد .یک آهنربای نئودیمیوم کوچک به اندازه یک آهنربای بزرگ غیر نیودیمیوم  انرژی دارد.کارکرد آنها در دمای محیط بسیار مناسب است.یکی از ویژگیهای عمده ی آنها قیمت مناسب نسبت به قدرت آنها در قیاس با  سایر آهنربا ها است .

حالت بلوکی:

در این حالت ۳ راستای مگنت شدن در ۳ بعد مکعب مستطیل امکان پذیر است.

با استفاده از سوپر مگنت های هوم تک می‌توانید مطالب و یادداشت‌های مهم را به بردهای مغناطیسی متصل کنید تا به‌راحتی فراموش نشوند.مگنت های هوم‌تک هم ظاهر مینیمال و ساده‌ای دارد و هم قدرت جذب آن بسیار زیاد است. آهنربایی کوچک با روکش فلز است که مکعب‌ و استوانه ای شکل بوده و ابعادی برابر با  10 ×10 × 10 میلیمتر دارند.


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.